Tanulóink a Hagyományos sütemények versenyén!

Hosszas kiesés után idén ismételten megrendezésre került a Cukrász Hagyományőrző Verseny. A rendezvényt a nagykőrösi Közép-magyarországi ASzC Toldi Miklós Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium rendezte 2021 november 25-26-án. Az idei verseny az esküvő jegyében lett meghirdetve. A versenyzőknek gyakorlatban és szóban kellett megmérettetniük magukat a két napos fordulón. Az első napon a gyakorlati tudásukat mutatták be a tanulók, egy szabadon választott esküvői süteménnyel, egy a zsűri által megnevezett süteménnyel (jelenesetben ez a dobostorta volt) és egy esküvői tortadísz elkészítésével. A második nap került sor a választott esküvői sütemények bemutatásáról készült előadás prezentálására. Tanulóink ezen az izgalmas versenyen szépen szerepeltek. Hagyományőrzésért a zsűri különdíjban részesítette csapatunkat.

Versenyzőink: Kis Kitti és Miholics Rita, a 3/11/PC osztály tanulói.

Felkészítő tanáraik: Dányi János (gyakorlat), Szirom Anikó (elmélet).

Kísérő tanáruk: Kovács Krisztina.

Gyakorlati felkészítésük a P&P Pékáru Kft. tanüzemében történt.

Gratulálunk!

Kattints a képre további fotókért!