A Foglalkozások Hete iskolánkban – 2017.03.29.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és Pedagógiai Szakszolgálat kezdeményezésére megszervezésre került a Foglalkozások Hete elnevezésű eseménysorozat, melynek egyik állomáshelye iskolánk volt 2017. március 29-én. Közös célunk, hogy megismertessük, és népszerűsítsük az agrárágazathoz kapcsolódó szakmákat (melyeket iskolánkban tanulhatnak) a tizenéves fiatalok körében. A délután folyamán rengeteg színes programmal vártuk a közel 300 pályaválasztás előtt álló fiatalt és osztályfőnökeiket. A programok 2 helyszínen a Tangazdaságban és az iskolában zajlottak.

Programok:

 • lovaglás
 • lovas-kocsikázás
 • tangazdaság-bemutató idegenvezetéssel
 • állatsimogató
 • magültetés
 • ostorcsattogtatás
 • almalé készítés
 • aszalt gyümölcs-kóstolás
 • íjászat
 • traktorgumi görgetés és rönkhajítás
 • kolbásztöltés, és kóstoltatás
 • pékbemutató, gyakorlótészta formázása
 • laboratóriumi vizsgálatok
 • mézeskalács-díszítés
 • vak-kóstolás
 • sógyurmázás

mezgés diákok előadásainak bemutatása.

Cikk a rendezvényünkről az infoKiskunfélegyháza oldalán

link_fogl_hete_20170329

Kattints a képre a galériáért!