Hatalmas siker a Pék Országos Szakma Kiváló Tanulója Versenyen is!

link_pek_oszktv_20170308_10_nk

Nagy öröm számunkra, hogy e nemes versenyen tanulóink csodálatos eredményt értek el: Kovács Brigitta 1. helyezett és Patai Mónika 3. helyezett lett, így jeles minősítést kapott. Gyakorlati felkészülésükben a P és P Pékáru Kft. biztosította a képzési feltételeket. Felkészítők: Horváth Krisztián szakmai gyakorlatból, Nagy Melinda sütőipari technológiából, szakmai gépekből és mézeskalács készítésből, Kis Miklós laboratóriumi gyakorlatokból és gazdasági ismeretekből és Dr. Faragóné Tóth Melinda szakmai számításokból. A tanulókat pénz és tárgyjutalomban is részesítették. Különdíjat kapott a legjobb írásbeli eredményéért Kovács Brigitta. Büszkék vagyunk arra, hogy az utóbbi két év pék-cukrász első helyezéseihez hasonlóan, ilyen kimagasló eredményt tudtunk elérni a pék szakmai képzésben is.

Iskolánk idén két tanulót készített fel a 2017. március 8-ától 10-ig tartó versenyre. Az országból összesen 20 versenyző mérte össze tudását. A szakmai versenyek tartalmát a központi szakmai vizsgakövetelmények határozzák meg. Nagykőrösön, a 3 napos verseny első napján először írásbeli feladatokat oldottak meg, mely javarészt sütőipari technológiát, kisebb részben szakmai gépeket, szakmai számítást és gazdasági ismeretek kérdéseket tartalmazott. A délután folyamán került sor a szóbeli versenyre. A tanulók 20-20 tételből készültek sütőipari technológiából, szakmai gépekből, idegen nyelvből és mézeskalács készítésből. A háromtagú versenybizottság által meghatározott tételt ismertette minden versenyző. A gyakorlati versenyek is sokrétűek. Végeztek a tanulók laboratóriumi vizsgálatokat, csomagolási feladatokat, készítettek mézeskalácsot és sütőipari termékeket. Ebben az évben 10 db fél kilós finom fonott kalács és 10 db negyed kilós kelt mákos tekercs elkészítése volt a versenyfeladat, a nyersanyag szükséglet kiszámításától kezdve a kisült késztermék minősítéséig. 20 tanulóból 4-en elérték a 71 %-os teljesítményt, amely azt jelentette, hogy felszabadultak, a szakmunkás vizsga követelményeit a versenyen teljesítették.

Infokiskunfélegyháza – Joggal félnek a mezgés diákoktól a versenyeken

BAON – Félegyházán képzik a legjobb pékeket

Kép