Egészségbiológiai tanulmányi verseny – I. helyezés!

Iskolánk március közepén 3 fős csapattal jelentkezett a Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium valamint az MTA-SZTE Mikrobiológia és Egészségnevelés Szakmódszertan Kutatócsoport által hirdetett Egészségbiológiai tanulmányi versenyre. A verseny témája az emberi test felépítése és működése, egészségmegőrzés, járványok, jelenlegi kutatások eredményei voltak. Ebben a témakörben egy osztály- vagy iskolaszintű egészségfejlesztő, prevenció témájú mintaprojekt megtervezése és kivitelezése volt a feladat. Iskolánk csapat a dohányzás-prevenció témakörét választotta és iskolaszintű mintaprojektet terveztek, melyet az alábbi linken keresztül lehet elérni.

A verseny döntőjére szeptemberben került volna sor. Sajnos a kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel a szervezők úgy döntöttek a beadott anyagok alapján állapítják meg a verseny kimenetelét. Iskolánk csapata I. helyezést ért el a versenyen, maga mögé utasítva olyan rangos iskolákat, mint a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium, mely a II., illetve a Semmelweis Egyetem, Semmelweis Ignác Szakképző Iskolája, mely a III. helyen végzett. Iskolánk csapata lehetőséget kapott, hogy 2021. februárjában a SZTE Orvosi Mikrobiológiai és Immunbiológiai Intézete által online tartandó, diákoknak szóló konferencia keretében, előadásukat bemutathassák az érdeklődőknek.

A csapat tagjai: Szeri Vivien, Tóth Viktória Dorina és Czakó Róbert Sándor

Felkészítő oktatójuk: Vas Hajnalka tanárnő volt.

Az oklevélért kattints a képre!