Nálunk forgatott a Gasztroangyal stábja! – 2019.02.19-20.

5a34083f76b1310e1d83d1b289bf13c2

Nagy megtiszteltetés érte iskolánkat, hiszen 2019. február 19-én és 20-án a Mezgében forgatott a Gasztroangyal stábja. Borbás Marcsi műsorában bemutatták iskolánkat és a tanüzemeinket is egyaránt és sok-sok színes momentumot vettek fel a Mezgé életéről, tevékenységéről. Kedden reggel az iskolában kezdődtek a felvételek, ahonnan a helyi vásárlók közt nagy népszerűségnek örvendő Mezgé Mintaboltba (Mártírok útja 2.) vonultak a tv-sek. Itt a mezgés termékekből állított össze egy reggelit Marcsi és Rózsa Pál igazgató úr, mellyel a Tangazdaságban serénykedő tanulóinknak kedveskedtek. Bejárták a kertészetet, megnézték a haszonállatainkat és kilátogattak a Húsipari Tanvágóüzembe is, ahol végigkövették a feldolgozás egyes szakaszait. Bemutatkoztak pékjeink is és az igazgató úrral is főzött egyet közösen a műsor háziasszonya. A kétnapos látogatás végén, szerda délután egy főzőversenyt rendeztünk tanulóinknak, ahol csupa-csupa ínyencség, különlegesség rotyogott a bográcsokban. Borbás Marcsinak nagyon tetszett az iskola és elmondta, hogy a műsor szellemiségéhez nagyon is passzol a “termőföldtől az asztalig” elv, melyet a Mezgé már évek óta, egyre kifinomultabb eszközökkel képvisel. A műsor előreláthatólag március 30-án kerül adásba!

Cikkek, képek a forgatásról:

baon.hu: A félegyházi Mezgében forgatott a Gasztorangyal stábja

infokiskunfelegyhaza.hu A Mezgében forgatott Borbás Marcsi Gasztroangyal