Februári eredményeink – szavalóverseny, szép magyar beszéd, felolvasó maraton…

Február 17-én a kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár adott helyet a Nagy Attila színművész-rendező emlékére meghirdetett 22. Nagy Attila középiskolás szavalóverseny megyei fordulójának. A versenyen Berente Ottó 11/A osztályos tanuló képviselte iskolánkat.

Február 22-én rendezték meg Kecskeméten a Református Gimnáziumban a Dél-Alföldi régió középiskolásai számára a Szép magyar beszéd versenyt, amelyen iskolánkat Nagy Bálint 12/B osztályos tanuló képviselte. A szakgimnázium és szakközépiskola kategóriájában 1. helyezést ért el, ezzel továbbjutott az országos versenyre, amelyre április 20-22 között kerül sor Győrben. Eredményéhez gratulálunk, és további sikeres versenyzést kívánunk.

Kiskunfélegyháza ebben az évben is csatlakozott az egész Kárpát-medencét felölelő Wass Albert felolvasó maratonhoz. Február 24-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtár adott helyet az eseménynek. A városi program főként a helyi középiskolák műsoraira épült. Iskolánkat 7 felolvasó – 3 diák és 4 tanár – képviselte színvonalas irodalmi blokkjával: Kristóf Kitti, Lajos Gabriella, Szénási Andrea 11/A osztályos tanulók, illetve Hegedűs Zsuzsanna, Máttyássy Beáta, Jánosi Eszter és Kiss-Fekete Bence tanárok.