Szakmák napja iskolánkban – 2017.06.01.

A Pedagógiai Szakszolgálat kezdeményezésére iskolánk szervezésében tartottunk Szakmák Napját, 2017. június elsején. A rendezvényen mintegy 170 hetedikes tanuló vett részt. Színes programok várták az érdeklődő, továbbtanulás, illetve szakmaválasztás előtt álló általános iskolai diákokat, a MEZGÉ iskolai épületében és a Tangazdaságban is. A résztvevők díszíthettek mézeskalácsot, sógyurmázás közben és “élesben”, igazi tésztával is gyakorolhatták a pék szakma fogásait, tölthettek kolbászt, részt vehettek élelmiszeripari vakkóstoláson, lovagolhattak, kocsikázhattak, megismerhették a Tangazdaság lakóit, az állatokat és meg is kóstolhatták a MEZGÉ termékeit uzsonnára. Célunk – a Szakmák Hete rendezvénysorozathoz hasonlóan – az agrárszakképzés szakmáinak népszerűsítése volt.

link_szakmak_napja_20170601

Kattints a képre a galériáért!