Népszerű volt ismét a MEZGÉS rendezvény! – 5. Farsangi Disznótor (2023.02.18.)

Ötödjére rendezte meg iskolánk – a Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiuma Farsangi Disznótort, mely mára helyett kapott a legnépszerűbb városi rendezvények sorában Kiskunfélegyházán. Kapható volt minden finomság, amit intézményünk üzemei termelnek és előállítanak, és amiket a Mártírok utcai MEZGÉ Mintaboltban árusítunk: kint volt a MEZGÉ mozgó húsboltja és a Zöldség- és Gyümölcsfeldolgozónk termékei is megtalálhatók voltak több formában a nap folyamán. Egy disznótorhoz hűen húsáruink is számos ízletes formát öltöttek, melynek illatát már messziről lehetett érezni a város központjában. Több bográcsban rotyogtak a pörköltek, sült a vér, a máj, a hurka és a kolbász, főtt az orjaleves. Reggelire és ebédidőre is megteltek az asztalok, hosszú sorokban várakoztak ételükre a falatozni vágyók. A vásári forgatagot egyéb kézműves termékek vására tette teljessé és színes programok szórakoztatták a látogatókat. A fő műsorszám minden évben egy teljes disznó feldolgozása szokott lenni, melyet hentestanulóink szoktak elvégezni, és amelyet mindig a legtöbben várnak, kicsik és nagyok egyaránt. Idén sem volt ez másképp: hentesjelöltjeink a legnagyobb szakértelemmel látták el a feladatukat, büszke oktatóik pedig felügyelték minden mozdulatukat. Reméljük, 2023-ban is sikerült jóllakatnunk éhes látogatóinkat és ezzel népszerűsítenünk a hentesszakmát és iskolánkat a térség legszínvonalasabb agrárszakképző intézményét, a MEZGÉT!

Kattintson a képre a galériáért!